Açık Erişim (Open Access Policy) Dergi Açık Erişim Politikası

JOURNAL CMM; bilimsel araştırmaların insanlığa ücretsiz sunulmasını, bilginin küresel paylaşımını arttıracağı ilkesini benimsediğinden, açık erişim sağlamaktadır.

Bununla birlikte dergide yayınlanan makaleler, bilimsel etik ve kurallara uygun olarak atıf yapılması şartıyla, internet aracılığıyla; finansal, yasal ve teknik engeller olmaksızın, serbestçe erişilebilir, okunabilir, indirilebilir, kopyalanabilir, dağıtılabilir, basılabilir, taranabilir, tam metinlere bağlantı verilebilir, dizinlenebilir, yazılıma veri olarak aktarılabilir ve her türlü yasal amaç için kullanılabilir. İçeriğin ticari amaçlı kullanımı için dergiden yazılı izin alınması gereklidir.

Dergimizde yayımlanan çalışmaların tamamı tüm ekleriyle birlikte dergimiz arşivinde (dergi internet adresi yazılacak) ücretsiz ve sürekli erişime açıktır.


* Yazarlardan makaleler için başvuru ve değerlendirme ücreti alınmaz.

Bu eser Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.BY: Atıf - uygun bilgiyi, lisansa linki, and ve değişiklik yapıldıysa değişiklik bilgisinivermelisiniz. Sizi veya kullanımınızı lisansörün onayladığı bilgisini içermemek kaydıyla, size uygun şekilde bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

NC: GayriTicari - Bu materyali ticari amaçlarla kullanamazsınız.

Dergi yazar ya da yazarların herhangi bir kısıtlama olmaksızın yayın haklarını tutabilmelerine izin vermektedir.

Yazar(lar), dergide yayınlanmış makalelerini nihai versiyonlarını herhangi arşivleme ya da indeksleme sitelerine gönderebilirler.